Darmowa dostawa od 249 zł

 733 749 172

[email protected]

Wygodna piżama damska - czyli jaka?
Wygodna piżama damska - czyli jaka?

Wygodna piżama damska - czyli jaka?

Czym charakteryzują się te najwygodniejsze piżamy damskie? Jak je rozpoznać, by to właśnie jedną z nich wybrać spośród setek najróżniejszych i najdziwniejszych strojów nocnych? O dziwo aż tak trudne to nie jest. W przypadku piżam damskich znaczenie mają - dobry krój, dobry materiał i dobry wygląd. Jeżeli te trzy podstawy zostaną zapewnione, niczym innym nie trzeba się już będzie przejmować. A piżamę tego rodzaju każda kobieta jest w stanie całkiem szybko i sprawnie dla siebie znaleźć. Wystarczy chcieć to zrobić i tego stroju rzeczywiście poszukać.

Po pierwsze - dobry krój

Krój to podstawa. Chyba w największym stopniu decyduje on o tym, czy piżama damska będzie w ogóle wygodna i czy będzie chętnie noszona przez swoją nową użytkowniczkę, czy może jednak zostanie dość szybko odrzucona na dalszą część półki i ostatecznie zapomniana. Krój sam w sobie ma gwarantować komfort. W przypadku piżam damskich warto na pewno unikać ubrań nadmiernie obcisłych, które będą aż przesadnie dopasowane do ciała, przez co zaczną je uciskać i z całą pewnością nie okażą się wtedy niczym wygodnym. Jest to szczególnie ważne w przypadku górnej części piżamy. O ile jeszcze niektóre kobiety, przyzwyczajone do noszenia legginsów i rurek, mogą czuć się całkiem nieźle w obcisłych krótszych szortach, tak już usztywniany top wyposażony w twardy biustonosz dla nikogo nie będzie wygodny. Codzienne noszenie nadmiernie ciasnych piżam damskich może zresztą negatywnie odbić się na zdrowiu. W takich ubraniach nie da się zapewnić skórze potrzebnego jej komfortu i swobody. Lepiej ich więc unikać i jednak wybierać taką odzież, która będzie luźniejsza.

Po drugie - dobry materiał

Tutaj akurat nie ma niestety jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich kobiet. Raczej trudno też znaleźć taką piżamę damską, która sprawdzałaby się fantastycznie przez cały rok - zarówno latem, jak i późną jesienią oraz zimą. Piżama musi być jednak dopasowana do warunków atmosferycznych. Zimą będzie się od niej oczekiwać tego, że zdoła ona dogrzać ciało i uchronić je przed docierającym z zewnątrz mroźnym powietrzem, podczas gdy letni strój powinien być właśnie luźny i delikatny dla skóry. Akurat damskie piżamy warto kupować w tzw. wariantach sezonowych. Warto mieć przynajmniej cztery różne piżamy w szafie - dwie na sezon letnio-wiosenny i dwie na sezon jesienno-zimowy. Podczas mroźniejszych nocy śmiało można zakładać stroje wykonane z flaneli. Najlepsza będzie flanela bawełniana, która jest materiałem miękkim, przyjemnym, a przy tym naprawdę trwałym i wytrzymałym. Z kolei gdy temperatury powietrza zaczną rosnąć, a na dworze zrobi się ciepło i słonecznie, flanelę bawełnianą można będzie zastąpić albo cienką klasyczną bawełną, albo lnem bądź śliskim jedwabiem. Materiał wykonania też ma jednak spore znaczenie. Warto więc go sprawdzać i czytać oznaczenia występujące na metkach produktów, na których zawsze musi pojawić się informacja o tym, jaki jest skład konkretnego wyrobu odzieżowego.

Po trzecie - dobry wygląd

Teoretycznie po ocenieniu kroju i materiału nowej piżamy damskiej można by było już stwierdzić, czy ta piżama okaże się idealnym wyborem. Niby tak, ale jest jeszcze jedna cecha, na którą też wypadałoby zwrócić uwagę. Chodzi tu o wygląd. Teoretycznie nie ma on takiego bezpośredniego przełożenia na to, czy piżama damska zapewnia wygodę, ale pośrednio będzie zawsze wpływać na to, czy kobieta w tej piżamie poczuje się komfortowo. Powody tego są banalnie proste. Kobiety lubią ładne ubrania, dlatego lubią także i ładne damskie piżamy. Chcą nosić tylko te, które uważają za atrakcyjne, bo gdy mają na sobie coś, co im się w ogóle nie podoba, od razu czują się gorzej. Są to kwestie dość oczywiste dla przedstawicielek płci pięknej. Żadna kobieta raczej nie kupi nawet najwygodniejszej piżamy damskiej, jeżeli ta nie będzie trafiać w jej gust.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl