Darmowa dostawa od 249 zł

 733 749 172

[email protected]

Jak dyskretnie dobrać rozmiar bielizny?
Jak dyskretnie dobrać rozmiar bielizny?

Poradnik dla mężczyzn – Jak dyskretnie dobrać rozmiar?

Najgorszy przymiotnik opisujący słowo prezent to „nietrafiony”. W ciągu roku nadarza się wiele okazji do obdarowywania najbliższych, dlatego po jednej upominkowej porażce stosunkowo szybko nadchodzi sposobność na poprawę. W przypadku kobiet jest to nie tylko 8 marca oraz urodziny i imieniny, ale także walentynki lub święta bożonarodzeniowe. Nie znając dobrze pragnień partnerki, warto kupować tzw. bezpieczne prezenty, takie jak kwiaty, biżuteria czy ubrania. Wszak niemal każda kobieta uwielbia róże i błyskotki, no i nigdy nie ma się w co ubrać. O ile kupno dwóch pierwszych wariantów nie sprawia większych problemów, o tyle ubrania muszą pasować. Prawdziwe schody zaczynają się przy doborze bielizny. Jak obliczyć rozmiar stanika? Jak dobrać rozmiar majtek? To pytania, na które odpowiedzi znajdują się w poniższym tekście.

biustonosz ecru

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Wystarczy chwila nieobecności partnerki i zanurkowanie w szufladę z bielizną Wiele kobiet odcina metki z rozmiarem, ponieważ wywołują one dyskomfort podczas noszenia. Do kradzieży cennych informacji potrzebny więc będzie metr krawiecki (do pomiarów) oraz kartka i długopis (do obliczeń). Niemal każda kobieta ma swój ulubiony biustonosz, w którym chodzi najchętniej – do badania warto wybrać właśnie ten.

Najpierw należy go zapiąć na pierwszą z brzegu haftkę. Następnie dokonuje się dwóch pomiarów – obwodu bezpośrednio pod biustem oraz na wysokości piersi, w najbardziej wypukłej części miseczek. Posiadając te dwie liczby, można dowiedzieć się, jak obliczyć rozmiar stanika.

Pierwszy wynik jest wyrażany w liczbach podzielnych przez 5 (np. 70, 85, 90), dlatego od tego, co wskaże metr krawiecki należy odjąć 3 i zaokrąglić w dół, do pierwszej takiej liczby. Od drugiego wyniku (obwodu w biuście) odejmuje się pierwszy (ten pod biustem), a następnie zagląda w tabelę rozmiarów, które są wyrażone za pomocą liter (A, B, C itd.). Warto zwrócić uwagę, jaki system rozmiarów (europejski czy brytyjski) jest stosowany u danego producenta.

Pomiaru należy dokonać dokładnie, tak, aby metr znajdował się na równym poziomie zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wszelkie odchylenia mogą skutkować dobraniem zbyt luźnego modelu. Biorąc miarę, nie należy zbytnio przyciskać metra – w ten sposób sztucznie zaniża się rozmiar biustonosza. Sklep Yourbliss sprzyja nowicjuszom i oferuje staniki z elastycznych materiałów, z możliwością regulacji zapięć i ramiączek. Dzięki temu łatwiej uniknąć nieestetycznego i szkodliwego dla zdrowia wpijania się biustonosza w ciało lub dobrania zbyt dużego stanika, którego długotrwałe noszenie powoduje wiotczenie piersi.

majtki białe welia

Jak dobrać rozmiar majtek?

Najprostszym sposobem byłoby oczywiście zapytanie partnerki o rozmiar bielizny, jednak ta metoda całkowicie wyklucza udaną niespodziankę. Dlatego i w tym przypadku warto skorzystać z nieobecności partnerki i „ukraść” rozmiar z noszonej przez nią bielizny. Podobnie jak w przypadku biustonoszy, dla wygody noszenia, metki na majtkach często są usuwane. Dlatego i tutaj przyda się metr krawiecki, którym należy zmierzyć obwód bioder (górnej linii majtek). Wymiary produktów na yourbliss.pl znajdują się w tabelach z sugerowanymi wymiarami ciała przyporządkowanymi do poszczególnych rozmiarów. Każdy z nich ma określoną rozpiętość, dzięki czemu łatwiej jest kupić wygodną, dobraną do sylwetki bieliznę. Wiele modeli zawiera elementy regulujące (wiązania i zapięcia), które dodatkowo dopasowują materiał do ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl